Chemia kosmetyczna i technologia produkcji

Kosmetyka, wyd. Rea

14 01Podręcznik szczegółowo i w sposób usystematyzowany omawia: podstawy kosmetyki, dermatologię, preparaty kosmetyczne i ich zastosowanie, „gabinet kosmetyki całościowej”, pielęgnację rąk i stóp, kosmetykę upiększającą, zadania i pytania służące sprawdzaniu zdobytej wiedzy uczącego się. Podręcznik dopuszczony do użytku szkolnego do kształcenia zawodowego w zawodzie technik usług kosmetycznych na poziomie szkoły policealnej.

5
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

Chemia nowoczesnych kosmetyków, wyd. Dom Organizatora

08 02W podręczniku znajdziemy opisy aktywnych składników kosmetyków i możliwości ich wykorzystania. Autorka umieściła przykłady linii kosmetycznych, w których te składniki zostały użyte, a także opisy zabiegów wykonywanych w oparciu o opisane substancje. Dobrym pomysłem jest opisanie problemu estetycznego np. cellulitu z proponowanymi zabiegami profilaktyczno-leczniczymi, kosmetycznymi i medycznymi.

0
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

Chemia kosmetyków, wyd. Dom Organizatora

08 01Książka zawiera podstawowe, podane w skondensowanej formie, wiadomości z bardzo obszernej, szybko rozwijającej się w ostatnich latach dziedziny wiedzy, dotyczącej kosmetyki. Mimo zwartej postaci zawiera ona teoretyczne wiadomości oparte na ścisłych przesłankach naukowych a jednocześnie przedstawia w zarysie niezbędną każdemu kosmetykowi wiedzę praktyczną, dotyczącą podstawowych wiadomości z preparatyki wyrobów kosmetycznych.

0
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

Kosmeceutyki. Seria Dermatologia Kosmetyczna, wyd. Elsevier

05 12Ostatnio znaczenie kosmeceutyków w dermatologii gwałtowanie rośnie. W ciągu miesiąca wprowadza się ich więcej na rynek niż leków. W czasie, gdy ukazała się pierwsza edycja tego podręcznika, kosmeceutyki były traktowane jak wiele innych ogólnodostępnych produktów do pielęgnacji skóry. Obecnie te produkty są tak przygotowane, by zwiększały skuteczność leków, ułatwiały współpracę lekarza z pacjentem oraz wpływały korzystnie na skórę, minimalizując objawy uboczne wynikające ze stosowania farmaceutyków.

0
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

Dezodoranty i antyperspiranty, wyd. WSZKiPZ

06 10Niniejsza praca opisuje szeroko biologiczne mechanizmy regulujące pracę gruczołów potowych oraz współczesne sposoby hamowania ich aktywności metodami kosmetycznymi. W opracowaniu podjęto próbę usystematyzowania składników aktywnych wykorzystywanych w rynkowych produktach z grupy dezodorantów i antyperspirantów z uwzględnieniem doniesień literaturowych i zgłoszonych patentów. Oddzielne rozdziały poświęcono tworzeniu receptur i oceny ich skuteczności.

0
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

Chemia i biochemia dla kosmetologów, wyd. WSZKiPZ

06 06Treścią tego podręcznika są zagadnienia omawiane na ćwiczeniach audytoryjnych związanych z wykładami dla studentów kosmetologii, podstawami chemii ogólnej i nieorganicznej, organicznej i biochemii.

0
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

O materiałach ich właściwościach i wykorzystaniu oraz o przyjaznym współżyciu człowieka z otoczeniem, wyd. WSZKiPZ

06 05Kosmetolodzy znajdą w tym podręczniku akademickim wiedzę użyteczną do optymalnego doboru materiałów konstrukcyjnych w procesach technologicznych i materiałów do form użytkowych produktów kosmetycznych.

0
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

Leksykon surowców kosmetycznych, wyd. WSZKiPZ

06 03Leksykon stwarza możliwość szybkiego rozszyfrowania nazwy zawartej na opakowaniu kosmetyku, skojarzenie jej z odpowiednim produktem chemicznym lub naturalnym, określenie kierunku ewentualnego działania biologicznego i roli jaką pełni w danym wyrobie.

5
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

Surowce kosmetyczne i ich składniki, wyd. Medpharm

03 08Surowce kosmetyczne i ich składniki to druga część 2-tomowego kompendium wiedzy z zakresu surowców i zawartych w nich składników chemicznych wykazujących aktywność biologiczną.

0
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

Roślinne surowce kosmetyczne, wyd. Medpharm

03 07Roślinne surowce kosmetyczne to pierwsza część 2-tomowego kompendium wiedzy z zakresu składników chemicznych i surowców, głównie bakterii, glonów, grzybów, porostów i roślin naczyniowych, w których one występują i które mają znaczenie kosmetyczne, terapeutyczne lub dietetyczne.

0
Musisz być zalogowany, by zagłosować.

Strony

Neza GroupBeauty JobBaza Szkoleń Kosmetycznych i FryzjerskichBezpieczny GabinetCopywriting Kosmetyczny